Βόλεϊ: Μία νίκη και μία ήττα για τις Κορασίδες Β’ και Γ’

ΕΣΠΕΔΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ18 Β’ ΟΜΑΔΕΣ ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ – ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ 0-3 (13-25, 18-25, 14-25)

Με νίκη εκτός έδρας συνέχισε η Β’ Ομάδα Κοριτσιών Κ18 του Συλλόγου μας με αντίπαλο την αντίστοιχη ομάδα του Πορφύρα Πειραιά.

Ευχόμαστε περαστικά και ταχεία ανάρρωση στη Δημητράκα Κωνσταντίνα που τραυματίστηκε λίγο πριν την έναρξη του αγώνα!

Για τον ΑΟΝΣ Μίλων (Νικολαϊδου Μυρτώ) Μαλακασιώτη Ζωή, Νικολάου Λήδα, Αρβανίτη Αναστασία, Αρβανίτη Μαρία, Κανατά Σταυρούλα, Δαγιάμου Αγγελική, Σιδηροπούλου Χαρούλα, Δημητράκα Κωνσταντίνα, Χατζημιχάλη Ιφιγένεια, Διαμαντή Ναταλία, Παύλου Δήμητρα, Ρουστεμιάν-Ρουστέμογλου Κριστίν, Πρέκα Ανί.

ΕΣΠΕΔΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ18 Γ’-Δ’ ΟΜΑΔΕΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ – ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1-3 (17-25, 20-25, 25-19, 28-30)

Ήττα εντός έδρας για τις Κ18 Γ του Συλλόγου μας από την ομάδα της Πετρούπολης. Συγχαρητήρια στα κορίτσια που παρόλο που βρέθηκαν 0-2 πίσω στα σετ έκαναν αντεπίθεση και λίγο έλειψε (28-30) να οδηγήσουν τον αγώνα σε 5ο σετ.

Για τον ΑΟΝΣ ΜΊΛΩΝ (ΜΥΡΤΏ ΝΙΚΟΛΑΙΔΟΥ): ΟΤΈΜΠΕΡΗ ΜΑΡΙΑ, ΙΑΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΕΛΙΝΑ, ΑΝΤΩΝΙΑΔΗ ΑΘΗΝΑ, ΔΑΓΙΑΚΙΔΗ ΔΑΦΝΗ, ΓΡΑΦΙΑΔΕΛΛΗ ΜΑΡΙΝΑ, ΠΟΛΥΧΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΛΥΔΙΑ, ΓΚΟΤΣΗ ΜΑΡΙΑΝΤΑ, ΔΡΟΥΛΙΑ ΒΑΛΙΑ, ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΙΔΗ ΙΩΑΝΝΑ, ΚΟΝΤΟΥ ΜΑΡΚΈΛΛΑ, ΚΩΣΤΟΥΛΑ ΕΙΡΗΝΗ.